Autor:

Kamil Szymczak

Utworzono:

09.09.2018

W drugą sobotę września nasz zespół czekał bardzo ciężki wyjazd do Rzek Wielkich. Miejscowy Metal to beniaminek tegorocznych rozgrywek A-klasy,który do sobotniego popołudnia nie przegrał jeszcze meczu. Głównym architektem dobrej formy gospodarzy jest Marcel Mielczarek,napastnik,który w 3 meczach zdobył pięć bramek i przewodził w klasyfikacji strzelców. Na inauguracje sezonu Metal wygrał w Koniecpolu z miejscową Pilicą 3:1, kolejne dwie kolejki to w sumie dwa punkty. Remis przed własną publicznością z Czarnymi Starcza 2:2 oraz wyjazdowy remis w Złotym Potoku 3:3.

Kamieniczanie z kolei świetnie rozpoczęli sezon 2018/2019. Dwie wygrane przed własną publicznością z Jurą Niegowa 5:3 oraz Dąbrowianką Dąbrowa Zielona 5:1 pozwalały liczyć na dobrą grę z naszej strony. W porównaniu z ubiegłotygodniowym spotkaniem z Dąbrowianką w naszym zespole doszło do jednej zmiany. W bramce Mateusza Kępkę zastąpił Mateusz Maciński. Plan na mecz był bardzo prosty,zatrzymać Mielczarka i jak najszybciej ustawić wynik spotkania.

Od początku spotkania,gra była bardzo wyrównana. Obie drużyny za wszelką cenę chciały zdobyć bramkę,dającą prowadzenie. Pierwszy cios w meczu wyprowadzili goście spotkania. W 6.minucie meczu świetne podanie z głębi pola wykorzystał Przemysław Sikora,który strzałem lewą nogą dał nam prowadzenie. Niestety,dwie minuty później zamieszanie pod polem karnym kamieniczan wykorzystał Jakub Posak. Kolejne minuty to znów wyrównana walka i akcje z obu stron. Zespół Artura Minkiny w pierwszej połowie nie miał szczęścia. Strzały na bramkę gospodarzy zatrzymywały się na bramkarzu,obrońcach lub na poprzeczce. Pierwsza połowa zakończyła się naszym prowadzeniem 1:2 W 35.mincuie czwarte trafienie w tym sezonie zanotował Bartosz Hacaś. Od początku drugiej połowy w bramce,niepewnego tego dnia Mateusza Macińskiego,zmienił Mateusz Kępka a już kilka sekund po wznowieniu gry świetne podanie na lewe skrzydło przejął Radosław Karasiński,minął swojego rywala i niemal do pustej bramki trafił,po raz drugi w tym meczu i po raz piąty w sezonie Bartosz Hacaś.

Przez kolejne minuty mecz znów się wyrównał, gospodarze za wszelką cenę chcieli wrócić do gry o 3 punkty. Plany pokrzyżowała czerwona kartka w 60. minucie dla Norberta Chmielarza a dwie minuty później na 4:1 z rzutu karnego podwyższył Cyprian Neugebauer.

Od tego momentu nasz zespół kontrolował pozostałą część meczu utrzymując się przy piłce przez bardzo długi czas. Ostatni cios w meczu zadał wprowadzony w drugiej połowie Marcel Dobosz.Po kolejnym świetnym dograniu z lewej strony boiska nie dał szans bramkarzowi pewnie umieszczając piłkę w bramce.

Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 5:1 i biorąc pod uwagę pozostałe wyniki 4. kolejki staliśmy się liderami tabeli i jedyną drużyną,która w tym sezonie jeszcze nie straciła punktów!

Za tydzień na Magazynową 1 przyjedzie drugi z beniaminków - Start Soborzyce,który w sobotnie popołudnie wygrał na własnym boisku z KS Złoty Potok 2:1.

Metal Rzeki Wielkie - LKS Kamienica Polska 1:5 (1:2)

6' - Przemysław Sikora

8' - Jakub Posak

35' - Bartosz Hacaś

46' - Bartosz Hacaś

62' - Cyprian Neugebauer