Sokół Olsztyn 2-1 Start Soborzyce

Niestety zawodnicy Startu nie przywieźli punktów z Olsztyna. W 2 kolejce A-klasy gr. II podopieczni Artura Mysłka musieli uznać wyższość Sokoła, który zwycięską bramę zdobył w 90 min. meczu.

Gospodarze w pierwszej części meczu nastawili się w głównej mierze na atak pozycyjny na co odpowiedzią Startu była gra z kontry. Spowodowane to było również obawą o siły naszych zawodników. gdyż tego dnia do dyspozycji mieliśmy tylko 11 graczy, więc musieliśmy się obyć bez żadnych zmian.
Pierwsza połowa to delikatna przewaga piłkarzy z Olsztyna, chociaż i nasi zawodnicy stworzyli sobie niezłe sytuacje bramkowe. Między innymi sam na sam z bramkarzem znalazł się Norbert Struski, lecz jego strzał intuicyjnie ręką odbił goalkeeper. Nieznacznie pomylił się również Artur Mysłek, który strzelił nożycami a futbolówka nieznacznie przeleciała nad poprzeczką. Niestety co nam się nie udało wykorzystali olsztynianie. W 43 minucie piłkę dostał niepilnowany Kacper Łosik i pewnie pokonał Dawida Urbańskiego.

Po przerwie zawodnicy Startu wzięli się w garść i zaczęli co raz groźniej atakować. W 64 min. piłkę w swoim polu karnym ręką zatrzymał jeden z zawodników Sokoła i arbiter podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Kacper Głowacki, przeczekał bramkarza i posłał piłkę w przeciwny róg do tego w którym pofrunął zawodnik gospodarzy. Mamy więc remis 1:1. Chwilę później mogliśmy wyjść na prowadzenie, lecz po rzucie rożnym i główce Damiana Sztymali piłka zatrzymała się na słupku.
Olsztynianie również mogli strzelić bramkę, jednak tym razem w sytuacji sam na sam górą był nasz bramkarz. Niestety w 90 min. po jednej z wrzutek w nasze pole karne, piłkę po zbyt krótkim wybiciu głową przejął zawodnik Sokoła, podciągnął z nią kilka kroków i uderzył tuż obok słupka trafiając do siatki. W ciągu doliczonego czasu gry już nie daliśmy rady tego odrobić i drugi raz w tym sezonie musimy schodzić z boiska przegrywając jedną bramką.

1-0 43' Łosik Kacper
1-1 64' Głowacki Kacper
2-1 90' Szwarc Konrad

Skład Startu Soborzyce: Urbański Dawid - Kosiń Błażej, Mysłek Artur, Mróz Patryk, Grabowski Michał - Piekacz Tomasz, Sztymala Damian, Głowacki Kacper, Wodzisławski Jakub, Balsam Konrad - Struski Norbert.